Neden Promosyon Çanta?

Neden Promosyon Çanta?

  • 11 Nisan 2018

Neden Promosyon Çanta?

Çanta; bazı firmalar için vazgeçilmez bir promosyon ürünü olmakla beraber aslında görselliği, şıklığı ve zarafetiyle kadınların vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. En zengininden tutun da en orta gelirlisine kadar her kadın dışarı çıkacağı zaman mutlaka çanta kullanır.

Kadınlar için çanta, bir aksesuar malzemesi olduğu için çoğunlukla kıyafete uygun olmasına dikkat edilir. Her ürünün olduğu gibi çantanın da kendine özgü çeşitleri vardır. Bu çeşitlerden ilk aklımıza gelen bilek çantasıdır.

Bileğin kavrayabileceği uzunlukta askısı veya kayışı olan çantalara bilek çantası adı verilir. Adından da anlaşılacağı üzere bileğe takılarak kullanılır. Pratik ve kolay taşınılabilir bir niteliğe sahiptir. Günümüzde bilek çantası kullanan insanlar olmakla beraber bu modelin kullanımı diğer çantalar gibi yaygın değil. Görünüş açısından hoş durmadığı için mi bilinmez ama bilek çantası kullanım açısından pek tercih edilmez.

Bir diğer çanta türü ise el çantasıdır. Elde taşınan, oldukça kullanışlı, kullanışı gayet basit olan, oldukça işlevli bir çanta türüdür. Özellikle özel gecelerde dışarı çıkarken kullanılır. İçine herşeyi kabul etmese de, sadece gerekli olan eşyaları kabul eder.

Kol çantaları ise diğer çantalara oranla daha çok kullanışlıdır. Günümüzde hemen her kadının vazgeçilmezi kol çantalarıdır. Renk, şekil, desen ve kullanışlılık açısıdan oldukça seçkin bir niteliğe sahiptir. Gelin çantası, küçük boylu olan yumuşak malzemelerden ve farklı kumaşlardan yapılan süslemeli olan çantalardır.

Gelin çantası olduğu için renk olarak koyu değil açık renkler seçilir. Ağırlıklı olarak beyaz veya krem rengi kullanılır. Gelinlerin ellerinde taşımaları için ideal olan çantalardır. Makyaj çantası, içine göz kalemi, rimel, fondöten, ruj ve allık gibi makyaj malzemelerinin konulduğu çantalardır. Boyut olarak aşırı büyük olmamakla birlikte aşırı küçük de değildir. Makyaj çantası çeşitli boyutlarda olabilir. Küçük makyaj çantaları olduğu gibi orta boyutlu ve orta boydan biraz daha büyük olan makyaj çantaları da mevcuttur. Her çantanın fiyatı, seçilen çantanın boyutuna göre değişiklik gösterir.

Evrak çantası, birtakım önemli evrakları içinde barındıran çantalardır. Evrakların dağınık halde kalmaması için önem teşkil eder. Genellikle iş adamları ve iş kadınları kullanır. Sürekli toplantılara katılan insanlar için vazgeçilmez bir unsurdur. Özellikle sunum yapan kişiler bu çantayı daha sık kullanırlar.

Torba Çanta, iplerle büzülen sırtta taşınan çantalardır. İçine defter, kitap gibi nesneleri ve kullanılabilen eşyaları alabilen çantalardır. Bu tarz çantaları genellikle öğrenciler kullanır. Spor çanta, içine spor malzemeleri konulan çantalardır. Özellikle çalışan ve spor yapan insanlar daha sık kullanırlar. İşten çıkıp spor merkezine giden ve üstlerini burda değiştiren insanlar için spor çantaları vazgeçilmezdir.

Sırt çantaları boyut olarak sırta göre uyarlanmış, büyüklük açısından orta büyüklükte olan çantalardır. İçine hemen hemen bir kişinin ihtiyacı olan birçok nesneyi alabilir. Plaj çantası, özellikle yaz aylarında kullanılır. Yaz aylarında denize giden insanlar tarafından tercih edilir. İçine havlu ve güneş kremi gibi plajda kullanılan eşyaları kabul eden çantalardır.

Çantalar bazı firmalar için vazgeçilmez bir promosyon ürünüdür. Kendini tanıtmak, marka bilinirliğini arttırmak, çalışan bağlılığını kuvvetlendirmek gibi amaçlarla birçok firmanın en çok tercih ettiği promosyon ürünüdür.

Promosyon olarak dağıtılan çantaların kaliteli ve kullanışlı olması firmanın reklamı için oldukça önemlidir. Bu yüzden promosyon ürünü olan çantaların kalitesine dikkat edilir. Bazen promosyonu zengin tutmak için çantanın içine başka ürünler de atılabilir. Örneğin, bir çantanın içine atılan kalem seti promosyonu yapan firmanın reklamını daha da zenginleştirir. Bu yüzden bazen promosyon olarak kullanılan ürünün yanında bir de yan ürün bulunması gerekir.

 


  • Etiketler: