Promosyon Kartvizitliğin Avantajları

Promosyon Kartvizitliğin Avantajları

  • 11 Nisan 2018

Promosyon Kartvizitliğin Avantajları

Kartvizit, genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 - 5,5 cm, boyu için 8-9 cm'dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir. Ayrıcı Günümüzde dijital ortamda hazırlanan kartvizitler daha kolay seçilebilip, daha kolay şekilde isteklere uyarlanabilmektedir.

Promosyon kartvizit yaptırmak ön yüzünden şirketinizin logosu, ismi, iletişim bilgileri ile şirketinizin kalitesini de göstermiş olacaksınız. Promosyon kartvizit de diğer bulunan yazılar sizin isminiz, unvan ve sizin iletişim bilgileriniz yazmaktadır.

Promosyon kartvizitinin arka yüzünde ise değişkenlik göstermektedir. Eğer iş yeriniz bulunması zor bir yerde ise arka yüze kroki ekleyebilirsiniz. Fakat son yıllarda yaygınlaşan akıllı telefonların yol bulma haritası üzerine şirketler genellikler arka yüze resmi sitelerinin yönlendiren bir QR kod koymayı tercih ediyorlar. Diğer bir seçenekte bu kısma şirketin logosunu ve ismini koymayı seçiyor.

Promosyon Kartvizitlik Çeşitleri

Metal kartvizitlik

Deri kartvizitlik

Hesap makineli kartvizitlik

Kartvizitlik seti

Masaüstü kartvizitlik

Promosyon Kartvizitliğin Avantajları

Küçük bir kâğıttan ibaret olsalar da kartvizitler sizi ve bağlı olduğunuz kurumu temsil etmektedir. İnsanlar ilk defa kartvizit sayesinde şirketiniz ve sizin hakkınızda bir fikir sahip olurlar. Özenilmiş bir kartvizit size hiç ummadığınız kapılar açabilir, sizi hiç ummadığınız insanlara götürebilir. Ayrıca kurumsallığın da belirtisi olarak görülebilmektedir. Unutmayın; siz insanların gözünüzde temsil ettiğiniz marka ile özdeşleşirsiniz ve kartvizit bu bağı en iyi tanımlayan araçtır.

 


  • Etiketler: